wtorek, 6 grudnia 2011

Przestań całować żaby – Madeleine LoweDrogie Panie, czy pamiętacie te długie bezsenne noce z dzieciństwa, kiedy to marzyłyście o swoim Księciu z Bajki? Czy nadal zastanawiacie się kiedy go spotkacie? A czy którakolwiek z Was pokusiła się o refleksję na temat ilości żab, które w oczekiwaniu na tego Jedynego wycałowała? Nie? Teraz macie ku temu świetną okazję! Wydawnictwo Esprit przygotowało dla Was książkę, która pomoże Wam przejść przez tę trudną drogę uświadamiania sobie własnych błędów. Wszystko po to, by osiągnąć spełnienie w szczęśliwym i zdrowym związku.
Madeleine Lowe, autorka publikacji Przestań całować żaby. Czas rozejrzeć się za Księciem z Bajki. wykonała kawał dobrej roboty, klasyfikując różne typy męskich zachowań, które odstraszają i na wielorakie sposoby zniewalają kobiety. Choć książka ta nazwana jest „poradnikiem randkowania”, daleka byłabym od takich określeń. To raczej przewodnik po rodzajach Żab i sposobach na ich uniknięcie. Jednak nie martwcie się, Drodzy Panowie, nie jest to szowinistyczny atak na Waszą płeć – jest to bowiem także próba wyszczególnienia najczęściej popełnianych przez kobiety będące w związku błędów.
Nie znajdziemy tutaj rad odnośnie tego, jak krok po kroku zachowywać się na randkach, ani co zrobić, by uwieść mężczyznę naszych marzeń.
Staniemy raczej przed brutalną prawdą i choć momentami będziemy mogli się pośmiać, to tak naprawdę bliżej będzie nam do łez frustracji niż rozbawienia. Uświadomimy sobie bowiem bolesną prawdę o własnych wyborach i trwaniu w fatalnych związkach, niosących ze sobą jedynie poczucie niespełnienia. Nie jest jednak celem tej publikacji wywołanie u czytelnika smutku. Skusiłabym się bardziej o stwierdzenie, że Madeleine Lowe pod przykrywką humoru ukryła książkę o funkcji ściśle katartycznej. Nie ulega wątpliwości, że otwiera ona oczy na wiele spraw i mobilizuje do działania o wiele bardziej niż wszelkiego rodzaju poradniki, których autorzy głaszczą po główkach i wmawiają nam, że wszystko jest możliwe, nawet jeśli tylko siedzimy z założonymi rękami i bardzo intensywnie wyobrażamy sobie swoje lepsze życie.
U Lowe mamy konkret – akcja i reakcja: autorka pokazuje nam najczęstsze błędy i natychmiast wskazuje na odpowiednie wyjście z sytuacji. Nie ma tutaj sztucznego analizowania sytuacji i rozdrapywania ran. Są tylko fakty poparte tak dobrze znanymi nam przykładami z życia.

Gdyby wszystkie kobiety przeczytały tę książkę i wcieliły w życie przemyślenia z niej płynące, na świecie byłoby o wiele mniej nieszczęśliwych związków, a o wiele więcej par spełnionych, których życie pełne jest autentycznej miłości i zrozumienia.
Ta pozycja w sposób dowcipny porusza tematy, które staramy się zagłuszyć i przykryć stertą ważniejszych spraw. Lowe pokazuje nam, że tak robić nie można i że najwyższy czas wziąć odpowiedzialność za własne życie i szczęście w swoje ręce.
Pozycja obowiązkowa nie tylko dla singielek – to lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet. Pozwólcie sobie być szczęśliwymi. Przenieście świat baśni na rzeczywistość.10 komentarzy:

 1. Tytuł genialny a tematyka ciekawa i z humorem, więc czemu nie:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie chyba najtrudniejsze jest wcielenie tych rad w życie, gdyby to było takie łatwe, ech...
  Książka zdecydowanie godna uwagi:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. fascynujący tytuł - choć ja w dzieciństwie żab nie całowałam. Ale na księcia z bajki to czekałam jak każda inna dziewczyna.
  Piszesz, że pozycja pełna humoru. Może wiec kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, kobiety nie powinny chwytać się za pierwsze możliwe spodnie, jakie spotkają na swojej srodze. Boże, ile dziewczyn znam, które dałyby się pokroić za gówno wartego faceta...

  OdpowiedzUsuń
 5. A nie ma takiej pozycji: kobieto przestan szukac ksiecia, wez sie za zaby, bo zostaniesz sama w stawie? Taka by mi sie chyba przydała bardziej. :)
  Nie mniej jednak kapitalny tytuł i skuszę się na ten leksykon plci brzydszej z całą pewnością :))

  OdpowiedzUsuń
 6. She:
  Nie nie! Ta jest właśnie o tym, by nie "brać" wszystkiego co wpadnie, byle nie zostać samemu, lecz by wybierać mądrze!:) Proszę, nie szukaj żaby, unieszczęśliwisz się!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. She: Bo "Żaba" to nie kwestia wyglądu, lecz fatalnych cech, takich nie do zniesienia na dłuższą metę;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Scathach no ja wiem wiem. A jak nie wiem to mniemam :) Tylko czasami lepiej z tymi żabami niż bez nich. Mozna się przytulic do poduszki, ale poduszka nie przytuli sie do nas. Nawet jesli wcześniej rozrzuciła skarpetki i zagłosowała na PIS ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. She: to nie są znowu takie waaady:P Choć np. o notoryczne zdrady;) Wolisz być ciągle zdradzana, ale mieć złudzenie, że jesteś w związku czy być szczęśliwa samotnie?:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak mowimy o zdradach, to to już z całą pewnością nie jest rozmowa z dziedziny płazów, ale ssaków i to kopytnych :D

  OdpowiedzUsuń