środa, 9 listopada 2011

Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie – Urszula Lemańska
Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze dużo czasu, jednak już teraz warto zacząć rozglądać się za czymś, co usprawni nasze przygotowania do tego szczególnego dnia.
Dla wielu bowiem okres przedświąteczny, to gorączkowe poszukiwania prezentów, dekoracji, a także pomysłu na kulinarne zaskoczenie rodziny: zgodnie z tradycją, jednak z elementami czegoś nowatorskiego. Każdy chce, by wyjątkowy charakter i podniosła atmosfera tego niezwykle ważnego dnia, został podkreślony przez posiłki.

Dla osób, które nie lubią eksperymentować w kuchni z własnymi przepisami, Wydawnictwo Drzewo Laurowe przygotowało coś specjalnego: Pani Urszula Lemańska, autorka m.in. książki Serce wie najlepiej, postanowiła podzielić się ze swoimi czytelnikami wiedzą na temat przyrządzania potraw, mających stanowić część suto zastawionego bożonarodzeniowego stołu. Ale ale! Nie są to potrawy byle jakie: efektem wykorzystania większości przepisów będą dania lekkostrawne, a co za tym idzie: zdrowe.
Po świątecznym  obżarstwie gros z nas narzeka na przybywające kilogramy, uczucie ciężkości, niestrawność i całą gamę innych dolegliwości trawiennych.
Wraz z autorką dowiecie się jak zminimalizować ryzyko takich objawów. Świąteczne jedzenie naprawdę może być zdrowe, a przyjemność płynąca z jego pałaszowania niczym nie zmącona.
Ksiązka składa się z dwóch części: w pierwszej odnajdziecie przede wszystkim informacje o wszelakich ziołach i herbatach wspomagających trawienie, w drugiej natomiast pomysły na oryginalne dania. W publikacji tej znajdziecie przepisy m.in. na zupę migdałową czy surówkę z cykorii, a także na słodkości takie jak daktylowe kulki czy kluski z makiem. Nikt bowiem nie mówi, że słodycze muszą być kalorycznymi bombami. Najważniejsze, by we wszystkim zachować umiar i rozsądek, a tego właśnie uczy ta pozycja.

Jeśli chcecie, by w tym roku Wasze rodzinne święta nie zostały przyćmione widmem jedzeniowej katastrofy – sięgnijcie po książkę Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie.
Przeprowadzi Was ona przez arkana kuchennej magii i zapewni nie tylko smaczne, lecz także niezwykle pozytywnie wpływające na organizm posiłki. Satysfakcja gwarantowana: zarówno dla duszy jak i dla ciała;) Czy można chcieć czegoś więcej?

PS Osobiście podczas lektury cały czas ciekła mi ślinka - i niech to posłuży za najlepszą rekomendację:)
2 komentarze:

  1. Zapachniało Świętami. Z chęcią poznałabym tę książkę:)
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ha! Ja mam nadzieję, że przynajmniej kilka z proponowanych przez autorkę potraw uda mi się przyrządzić na świąteczny obiad. Chodzi za mną zupa migdałowa...:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń