wtorek, 2 sierpnia 2011

One Lovely Blog Award

 

Podczas mojej nieobecności zostałam nominowana do One Lovely Blog Award przez:

Za wszystkie zaproszenia do zabawy serdecznie dziękuję:) Niestety, tylko połowicznie będę mogła wziąć udział w akcji:) Napiszę siedem rzeczy o sobie, niestety nikogo więcej do zabawy nie nominuję. Z prostej przyczyny - wszystkie osoby, które chciałabym zaprosić, wzięły już w niej udział, a nie chcę chodzić po obcych blogach i zapraszać przypadkowych ludzi.
Tak więc do dzieła:

7 rzeczy, których prawdopodobnie o mnie nie wiecie:

 1. Od lat marzę o podróży do Irlandii. By lepiej przygotować się do przyszłej wyprawy uczę się języka irlandzkiego,choć wiem, że na miejscu mogłabym się porozumieć po angielsku czy nawet polsku. Nauka jest jednak częścią składową mojego marzenia;) W Irlandii kocham wszystko - muzykę, krajobrazy, historię, tradycje, język. Mam nadzieję, że już niedługo będę gotowa do wyjazdu:)
 2. Jestem bardzo nieśmiała. Ciężko zawierać mi nowe znajomości, gdyż z wielkim dystansem podchodzę do ludzi. Nie ufam, wolę mało mówić, niż później żałować zbędnych słów. Ma to swoje złe strony, jednak dzięki temu rzadko spędzam czas z osobami, które nie są warte mojego zaufania i z którymi z pewnością nie znalazłabym wspólnego języka. Co ciekawe - w świecie blogów nie mam żadnych problemów z zawieraniem znajomości i jestem na nie bardzo otwarta - pewnie dlatego,iż wiem, że ludzie, których tutaj spotykam łączy ze mną wielka pasja i miłość - do książek rzecz jasna.
 3. Jestem absolutnie sfiskowana na punkcie Johnny'ego Deppa, Gerarda Butlera i Eddiego Cahilla, z największym wskazaniem na pierwszego wymienionego:) Od dobrych 6 lat jestem wielką fanką jego aktorstwa, jak i samej postaci, a ponad rok temu zostałam szczęśliwą posiadaczką autografu, którego otrzymanie o mały włos nie spowodowało zniszczenia domu - tak wielka była radość:)
 4. Czytać umiałam już w wieku 5 lat, miłość do słowa pisanego rozwijała się przez całą szkołę podstawową, po to, by w gimnazjum przejść wielki kryzys. Na szczęście na swej drodze spotkałam odpowiednich ludzi, którzy podsuwając mi pod nos Agathę Christie odnowili moją miłość do literatury.
 5. Obsesyjnie gram w Syberię i Syberię2, a od ponad roku czekam na polską premierę trzeciej części, która non stop się przesuwa. Być może na moje szczęście;)
 6. Panicznie boję się wody. Nie umiem pływać. Choć chciałam się nauczyć, zakończyło się to wskoczeniem na moje plecy chłopaka o wadze grubo ponad 80 kg,a  co za tym idzie- topieniem się i wielką traumą. Na samą myśl o wodzie mam łzy w oczach. Wyznaję zasadę, że pływać nie muszę, gdyż dopóki do wody się nie zbliżę- nie ma szans na utonięcie. Jeśli już się zbliżam - wchodzę na rozsądne głębokości, nigdy sama.
 7. W górach jest wszystko co kocham! Od wielu, wielu lat [chyba od 7 roku życia] zapamiętale, całkowicie amatorsko zdobywam kolejne szczyty. Uczestniczę w rajdach górskich. Niestety nie są to wielkie wyczyny, gdyż choroba skutecznie uniemożliwia mi zdobywanie co ważniejszych i wyższych. Znam jednak swoje możliwości, stąd każda, nawet najmniejsza góra jest dla mnie wielkim wyzwaniem, a jej zdobycie - zwycięstwem nad chorobą i ograniczeniami.


9 komentarzy:

 1. Ja również panicznie boję się wody. Wszyscy znajomi opowiadają sobie anegdotki o mojej fobii i zajęciach na basenie w liceum i mają niezły ubaw, chociaż mnie to za bardzo nie śmieszy ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Scathach, podzielam Twoją irlandzką pasję! Mam nadzieję, że Twoje marzenie spełni się jak najszybciej:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawostki jak zawsze intrygujące. Też jestem nieśmiała, choć internet pozwala to nieźle zatuszować:). Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkim plusem "łańcuszków" blogowych jest możliwość poznania lepiej drugiej osoby! I chociażby dlatego powinniśmy brać w tym udział. Cieszę się, że mogłam przeczytać tych kilka ciekawostek o Tobie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. 3 mnie nie zaskoczyła :) ale wiesz, już od dawna mi się zdawało, że jesteśmy do siebie podobne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ladyinfantille:
  Oczywiście! Ty i Twoja siostra mogłybyście być również moimi siostrami pod względem wielu zainteresowań:)

  Kass:
  O tak, masz rację:) A nuż spotka się bratnią duszę?:)

  kasandra_85: Otóż to!

  Isadora: Ja również! Nawet nie wiesz jak bardzo:)

  Maya:
  Mnie również by one nie śmieszyły. Z resztą, znam to z autopsji:) Szkoda, że niektórzy nie mogą zrozumieć, że pewne rzeczy wcale nie są smieszne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też zostałam nominowana... wystarczy kilka dni nieobecności i już cię w coś wplączą xDD

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy naprawdę sporo wspólnego :) Nieśmiałość, sympatię do Deppa i miłość do gór :) Uwielbiam chodzić po górskich szlakach, chociaż na niektóre brak mi odwagi (chociażby Orla Perć, przeraża mnie samym wyglądem niektórych odcinków trasy ;)).
  O Syberii sporo słyszałam, to chyba gra w moim guście. Jednak wolę się o tym nie przekonywać, inaczej wsiąknę na długie godziny :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie bardzo lubię pływać (choć nie robię tego rewelacyjnie) i to też kiedyś uratowało mi życie. Chyba gdyby nie to w połączeniu ze odrobiną jeszcze w miarę racjonanego myślenia (byłam w szoku) pewnie od dwóch lat wąchałabym kwiatki spod spodu.

  I zapraszam na rozdawajkę zakładkową:)

  OdpowiedzUsuń