poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Notka organizacyjna


Kochani, moje dłuższe wyjazdy wakacyjne niestety dobiegły już końca. Jako, że przez ostatnie dwa tygodnie przeczytałam X książek, a recenzje jak najszybciej muszą spłynąć do wydawnictw, większość z nich została opublikowana dzisiaj, jedna za drugą. Poniżej zamieszczam linki do recenzji wraz z tytułami książek, których dotyczą, by ułatwić Wam czytanie i zapobiec przeoczeniu czegokolwiek, co mogłoby Was zainteresować. Mam nadzieję,   że to wiele usprawni i że ilość dodanych postów będzie skuteczną rekompensatą za czas posuchy

 1. Panna Wina – Witold Horwath
 2. Dziewczyna, która pływała z delfinami – Sabina Berman
 3. Książki, moja miłość
 4. Wyjdź do światła – Joachim Badeni
 5. Każdy zrobił co trzeba
 6. Serce wie najlepiej – Urszula Lemańska
 7. A to Polska właśnie, czyli Wesele 2012 – Radosław Lemański
 8. Kobieta bez twarzy – Anna Fryczkowska
 9. Bezzmienna – Gail Carriger
 10. Linia życia – Jodi PicoultDodatkowo tutaj zamieszczam notkę informacyjną dotyczącą konkursów trwających i zapowiedzi książkowych wydawnictwa MAG.


By nie zamęczyć Was jedynie tekstem, dodaję również kilka fotografii z podróży.

Pierwszy raz odwiedziłam Mazury, dlatego ten wyjazd był dla mnie wyjątkowy. Jedynie co mnie zawiodło i mocno zasmuciło to bardzo mała ilość księgarni czy chociażby namiotów z „tanią książką”. Przejeżdżając od miasta do miasta, nawet w największych na kształt Mikołajek, ciężko było o porządne miejsce oferujące sprzedaż literatury. Jeśli już coś się pojawiało – były to haniebnie zaniedbane, brudne, stare, publikacje, a właściwie ich resztki. Aż serce się kroiło na ten widok. Pierwszy porządny namiot z książkami, a także wiele dobrze zaopatrzonych księgarni spotkałam dopiero w Mrągowie. Tam też nabyłam pozycję Wszyscy grzeszą Marka Harnego, który zdobył moje serce najnowszymi tekstami. Recenzja tej książki, mam nadzieję, jeszcze podczas tych wakacji. Na chwilę obecną muszę wydobyć się z recenzyjnych zaległości, które pozostały jeszcze z czasów sesji, a później rozpocznę buszowanie w domowych księgozbiorach i zabiorę się za remontowanie pokoju, którego centrum będzie stanowiło dobre usytuowanie nowej, większej biblioteczki. Nie mogę się doczekać.

10 komentarzy:

 1. Bardzo ładne zdjęcia :) A z tymi księgarniami to niestety smutna prawda - mało dba się o "mole książkowe" na wakacjach, musimy zabierać własny ekwipunek z domu. Nad morzem chociaż trafiają się stragany czy namioty z książkami, ale ciężko tam o jakieś ciekawe pozycje, raczej same romanse ;)
  Zaraz sobie poczytam Twoje recenzje, podziwiam za dyscyplinę i systematyczność w czytaniu :) Fajnie, że już jesteś :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że wypoczynek się udał zazdroszczę. Teraz czekam na twoje recenzje książkowe.. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że podróż była udana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak już bywa z tymi moimi Mazurami...ten region Polski jest nadal daleko w tyle za innymi... :C nie ma ani dobrych księgarni, ani szkół, a co dopiero mówić o pracy :C

  Dobrze, że już jesteś! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. cyrysia:
  Recenzje pod linkami;)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło mi, że do mnie wpadłaś :)

  Jeśli chcesz dodam Cię do linków ;) TY Informuj mnie o nn :D

  Świetne zdjęcia:)

  [czytamy-ksiazki]

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę wyjazdu :) jeszcze nigdy nie udało mi się wyjechać na Mazury. Zdjęcia bardzo ładne. ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również zazdroszczę Ci tylu wyjazdów :) Świetne zdjęcia :) Musiałaś się wybornie bawić!

  Dobrze, że dodałaś taką notkę organizacyjną, bo naprawdę mogłoby być trudno, by znaleźć wszystkie recenzje, które dodałaś :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaszalałaś :) Recenzji sporo, ale przeczytam tylko kilka - na pewno Linię życia i Bezzmienną :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń