piątek, 5 lipca 2019

Ćwiczenia z tulenia na pierwsze 52 tygodnie z dzieckiem - Izabela Frankowska-Olech, Izabela StanderaHalo! Czy są tu jacyś przyszli rodzice albo znajomi przyszłych mamuś i tatusiów? Jeśli tak, mam dla Was nietuzinkowy pomysł na prezent. Swą niezwykłość zawdzięcza on formie w jakiej został pomyślany. Ćwiczenia z tulenia na pierwsze 52 tygodnie z dzieckiem to na pierwszy rzut oka kalendarz biurkowy. Stojący, na sprężynce, obejmujący wszystkie tygodnie roku. Tak naprawdę jednak to coś więcej, niż jedynie forma odliczania mijającego czasu. 

To podpowiedź i inspiracja do tego, jak należy bawić się z dzieckiem przez pierwszy rok jego życia, by zacieśnić z nim więź i lepiej go poznać, a także wspomóc jego rozwój ruchowy, a samemu poczuć czym jest rodzicielstwo bliskości.

Autorki mogą być Wam znane ze stron mamodlaciebie.pl czy maminiec.eu, są one również założycielkami takich miejsc w sieci jak mlekoteka.pl i myohana.pl. Na co dzień doradzają one rodzicom w gabinetach fizjoterapii, w domach oraz na warsztatach. Są one certyfikowanymi doulami, a swe najlepsze metody zebrały dla Was w formie tego niezwykłego poradnika, który tydzień po tygodniu poprowadzi Was przez świat Waszego rosnącego malucha.

Na 52 kartach znajdziecie wskazówki i wiele pomysłów do wykorzystania w byciu z dzieckiem - zabawy, ćwiczenia, a także wiele innych aktywności, wcale niewymagających specjalistycznego sprzętu, lecz opierających się na tym, co macie przy sobie - przede wszystkim ciele, ale także chustach, ręcznikach, poduszkach, prześcieradłach.

Autorki pokazują co, jak i kiedy należy do malucha mówić, jak go bujać, jak z nim ćwiczyć, jak robić mu tory przeszkód - większość zawartych tu porad jest znana wszystkim mamom od wieków, przekazywane są z pokolenia na pokolenie, część zaś instynktowie wykorzystywana jest przez mamy w zabawach ze swoim dzieckiem. Tutaj jednak są one uporządkowane, dostosowane do wieku dziecka i jego postrzegania świata, co jeszcze bardziej pozwoli zacieśnić więź z maluszkiem.

Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja prezentu - nie zajmuje wiele miejsca, świetnie wkomponuje się w dziecięcy pokoik, a przy tym będzie stałą inspiracją dla rodziców. Polecam.


0 komentarze:

Prześlij komentarz