niedziela, 30 czerwca 2019

Biblioteczka Montessori. Ptaki EuropyBiblioteczka Montessori. Ptaki Europy to zbiór 105 kart edukacyjnych, które pozwalają na zapoznanie się z najpopularniejszymi ptakami naszego kontynentu. Wydanie to zrealizowane zostało według pomysłu Eve Herrmann ze starannymi ilustracjami Roberty Rocchi. Całość opiera się na zasadzie etykiet (kart edukacyjnych będących niezbędnym materiałem metody pedagogicznej Montessori), które mają pomóc dziecku nie tylko poznać właściwe słownictwo, ale także klasyfikować obiekty i łączyć obraz z nazwą oraz dźwiękiem. Metoda ta może być wykorzystywana nie tylko do nauki, ale także do pracy rewalidacyjnej z dzieckiem z wadami słuchu (co będę testować od września, kiedy to będę mogła potwierdzić Wam skuteczność tej formy pracy). Dzięki aplikacji Nathan live, możecie zeskanować każdy znajdujący się w pudełku obrazek ptaka i posłuchać jego śpiewu - w bazie zgromadzono aż 30 głosów. 

Ptaki europejskie, o których wiedzę pozyskiwać będziecie z kart, podzielono według środowisk, w których żyją (parki, ogrody, tereny wiejskie, polne zagajniki, lasy, młodniki, obszary podmokłe i nadbrzeżne). W opakowaniu poza etykietami znajdziecie także książeczkę, w której omówiono poszczególne ptaki oraz ich tryb życia, a także zeszyt z sylwetkami ptaków, co może być przydatne m.in. podczas nauki ich rysowania. Na tym jednak nie koniec - w wydaniu tym znajdziecie również porady ornitologów, którzy doradzą, jak należy ptaki obserwować oraz jak zbudować dla nich miejsca lęgowe.

Jak widzicie jest to wydanie niemalże kompletne, ujmujące zagadnienie ptaków z wielu różnych perspektyw - uczy nazewnictwa, rozpoznawania, łączenia zwierzęcia z wydawanym głosem, obserwacji, rysowania, a także wielu innych kwestii. 

To świetna rzecz przydatna zarówno w szkole, jak i w domu. Jako że jest to tylko jedna część całej serii, a temat mógł Was nie zainteresować (w co wątpię) z powodzeniem znajdziecie inną interesującą Was kategorię. Uwierzcie, jeśli raz Wy i Wasze dzieci zakosztujecie w tym cyklu, trudno będzie Wam się od niego oderwać:)  To działa jak nałóg i przynosi niesamowite efekty edukacyjne.

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i na pewno nie jest to ostatnia część Biblioteczki Montessori w moim domu, choć cena nie należy do najniższych (99, 99 zł). Myślę jednak, że jakość i korzyści z niej płynące stanowią odpowiednią gratyfikację.

W cyklu zostały wydane również:
Ogród
Astronomia

Ich ceny są różne, w zależności od zawartości pudełka, zawsze jednak oscylują wokół stu złotych.
0 komentarze:

Prześlij komentarz