wtorek, 21 maja 2019

Nie bój się życia - Katarzyna MillerKatarzyna Miller jest osobą, której zaufały miliony Polaków, szczególnie zaś Polek. Swymi radami od lat dzieli się z opinią publiczną, udowadniając, że relacje trzeba pielęgnować, a o kondycję psychiczną dbać.

Jednym z jej najlepiej sprzedających się książek jest Nie bój się życia, poradnik dla tych, którzy nie podejmują się wielu zadań z lęku przed niepowodzeniem. 

Przed Wami poszerzone i uzupełnione wydanie tegoż, po raz kolejny wyposażające nas w wiedzę i rady oparte na doświadczeniach pacjentów i przyjaciół autorki, pozwalające zmierzyć się z własnymi strachami i blokadami.

Autorka chce nam pokazać, jak czerpać z życia pełnymi garściami, jak nie dać się sparaliżować lękowi i przestać przejmować się opinią innych - prawda jest bowiem taka, że niewielu ludzi zwraca na nas uwagę, czemu zatem my tak bardzo ograniczamy się ze względu na wydumane obawy?

O ileż życie byłoby pełniejsze i piękniejsze, gdybyśmy się nie bali? My zaś lękamy się wszystkiego: choroby, śmierci, wyśmiania, samotności, porażki, utraty pieniędzy, starości  i tak dalej, i tym podobne. Ilu ludzi, tyle strachów. Miller pomoże Wam przekuć lęk w zachwyt i na nowo rozbudzić w sobie dziecko.

Książka podzielona została na rozdziały podejmujące tematykę różnych rodzajów lęków. To zaś sprawia, że nie trzeba jej czytać linearnie - możemy wybierać te rozdziały, które nas najbardziej interesują i dotyczą. Porusza ona kwestie lęków przed strachem, starzeniem się, szczęściem (sic!), złością, chorobą, popełnieniem błędu, śmiechem, tym co ludzie pomyślą, śmiercią, odpowiedzialnością, miłością, ojcostwem, wdzięcznością, egoizmem i wieloma innymi. 

Wszystko to ujęte zostało rzeczowo i prosto, a przy tym konstruktywnie. Autorka pisze tak, by czytelnik od raz wiedział, jak jej porady przenieść w życie - nie zastanawia się niepotrzebnie, jak teorię przekuć w praktykę, bo w tę wiedzę został wyposażony jednocześnie. To z kolei sprawia, że nie marnujemy energii na gdybanie, lecz instynktownie zmieniamy swoje życie - od razu, bez czekania na dogodny moment, w którym przetestujecie nowe teorie. 

Polecam - wraz z przypływem wiosny warto zadbać o swoją kondycję psychiczną i relacje. Zbliżające się wakacje mogą być doskonałym czasem do pokonywania swoich lęków w wielu dziedzinach - dajcie więc sobie szansę.

Odrzućcie lęk, cieszcie się życiem!
0 komentarze:

Prześlij komentarz