sobota, 18 maja 2019

A Adi powiedział... - Magda Bloch


Czy jest lepszy czas niż rozkwitająca wiosna, by wybrać się na dwór z dość nietypowym zadaniem?:)
Dziś mam dla Was książkę, dzięki której poznacie podstawowe zasady bushcraftu, a więc eksplorowania okolicznych krzaków i terenów zielonych - rzecz idealna dla młodych mieszkańców miast, narzekających na niedobór rozrywek.

W Wasze ręce trafia przewodnik wypełniony wyzwaniami - mniej lub bardziej typowymi, mniej lub bardziej bezpiecznymi, każde za to szalenie wciągające w zabawę. To coś jak podchody, harcerskie biegi na orientację i dziecięca eksploracja w jednym. A Adi powiedział... ma być pretekstem do wyjścia z domu i przyczynkiem do (pod)miejskich wypraw. Nie potrzebujecie do nich specjalnego sprzętu, stroju czy pieniędzy. Wystarczy Wam czas, wyobraźnia i oczywiście ta książka (będąca jak sądzę jedynie początkiem większej przygody). 

Jakich zadań możecie się spodziewać? Nie chcąc zdradzać wszystkiego, wymienię tylko kilka: określanie kierunku, splatanie węzłów, gotowanie w nietypowych warunkach, wykonanie lampy oliwnej i wiele, wiele innych. Każdy rozdział określa zadanie do wykonania, miejsce, poziom trudności oraz elementy niezbędne do jego ukończenia.

Gotowi na podjęcie rękawicy? Jeśli tak, czekają Was dni pełne doskonałej rozrywki, przygód, a także czas poszerzania swej wiedzy ogólnej o świecie oraz zdolności radzenia sobie w różnych, często ekstremalnych sytuacjach.

Do dzieła!

0 komentarze:

Prześlij komentarz