środa, 24 kwietnia 2019

W pogoni za torebką - Michael TonelloŻyjemy w czasach, w których przedmiotem pożądania może być dosłownie wszystko - ludzie potrafią oszaleć na punkcie wszystkiego, co zostanie należycie wypromowane. Nie dziwi zatem zupełnie, że istnieją na świecie osoby, które na tych ludzkich żądzach zarabiają krocie.

W pogoni za torebką to humorystyczny opis życia pewnego znawcy mody, który rezygnując z dotychczasowej pracy, z torebek postanowił uczynić swój sposób na życie. Wiedząc, że niektóre z nich stanowią dla noszących je pań symbol statusu społecznego, zdecydował się na bycie łowcą najbardziej pożądanych modeli. Przeniósł się do Hiszpanii, by tam w imieniu swoich klientów rozpocząć pogoń za tymi torebkami, które warte były nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów, często unikalnych, rzadko spotykanych. Oczywiście nie ograniczał się wyłącznie do nich: w swojej ofercie miał również portfele, apaszki i inne cenne drobiazgi, które za pośrednictwem internetowych sklepów przynosiły mu całkiem pokaźny dochód. 

Znawca mody przemierzył Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Francję, Andorę i San Marino, by zaspokoić głód bycia posiadaczką najdroższych torebek świata, jakim trawione są jego klientki. Bardzo szybko się wyspecjalizował, poznał tajniki, którymi rządzą się sprzedawcy, nauczył się rozróżniać ich typy i negocjować tak, by zyskać.

Kto by pomyślał, że torebka może stać się sposobem na luksusowe życie?:) 

Jeśli szukacie lektury lekkiej, rozrywkowej, dowcipnej, dobrze trafiliście. Nie nastawiajcie się jednak na cuda - książka z wyższej półki to to nie jest:)  0 komentarze:

Prześlij komentarz