środa, 20 marca 2019

Magiczne zawody - Witold Vargas, Paweł ZychDziś przedstawiam Wam kolejny tom jednej z moich ulubionych serii Wydawnictwa Bosz. Oto Magiczne zawody (tutaj), książka przybliżająca to, co znane głównie z legend i podań, zazwyczaj podawane w dosyć okrojonej wersji. Opowieści skupiają się wokół trzech profesji - alchemika, kowala i czarodzieja. Choć historie są lapidarne, każda z nich wyposażona jest w przypisy odsyłające do źródeł, często odwołujące do wydarzeń historycznych. 

Książka pomyślana została jako próba naświetlenia sieci znanych legend z perspektywy zawodu kowala na Słowiańszczyźnie. To właśnie opowieści jemu poświęcone zajmują najwięcej miejsca, to właśnie one stanowią oś tej publikacji, częstokroć odwołując do wątku paktu z diabłem i alchemicznej przemiany surowca w szlachetny kruszec.

W momencie nastania epoki żelaza, aura magiczna wokół niego wytworzona była już tak silna, że upatrywano w nim niesamowitych możliwości. Sieć podań, legend i motywów jedynie to potwierdza, a książka Witolda Vargasa i Pawła Zycha wprowadza czytelnika w ów spowity czarami świat, niezwykle bogaty i szalenie intrygujący, zwłaszcza z perspektywy współczesnego człowieka.

Wszelkie historie wzbogacone zostały kapitalnymi grafikami, od których nie sposób oderwać oczu i  stanowiących już znak rozpoznawalny serii. Wyjątkowe, piękne, obłędnie wydane i nieprawdopodobnie zajmujące historie.

Polecam szczerze i ogromnie. Wejdźcie do świata kowali, podejmijcie rękawicę alchemii i zakosztujcie magii. 


Książkę w dobrej cenie kupicie teraz na https://www.gandalf.com.pl/. Nie przegapcie jej!


0 komentarze:

Prześlij komentarz