niedziela, 24 marca 2019

Ciało-śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu - Sonya Renee TaylorCiało-śmiało! to przewodni po dojrzewaniu dedykowany dorastającym dziewczętom. 

Porusza on zagadnienia emocji, ciała i wszystkich zmian zachodzących u tych, którzy weszli na ścieżkę dojrzewania.


Autorka w sposób niezwykle przystępny i przyjacielski wręcz, analizuje krok po kroku każdą zmianę jaka może zajść w ciele i psychice dorastającej dziewczynki i pomaga zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i jak z niektórymi kwestiami można sobie poradzić, by okres dojrzewania został zapamiętany jako czas piękny i wyjątkowy.


W sytuacji, gdy dziecko jest nieśmiałe albo w rodzinie niekonieczne rozmawia się o wstydliwych kwestiach, książka ta może stać się pierwszym wsparciem dla nastolatki poszukującej odpowiedzi na pytania o to, co dzieje się z jej ciałem i emocjami. 

Publikacja pochyla się nad takimi kwestiami jak miesiączka, owłosienie intymne, wzrost wagi ciała, huśtawka nastrojów, problemy ze skórą, środki higieny intymnej i sposób ich użytkowania, 

Książka jest kolorowa, wyrazista i bardzo konkretna, dzięki czemu każda dorastająca dziewczynka znajdzie w niej coś dla siebie, nie musząc się przedzierać przez tony fachowej (i często niezrozumiałej) literatury. W tym nieprzegadanym przewodniku poruszone zostały bowiem kwestie najistotniejsze, które później - podczas rozmów z mądrym dorosłym - zainteresowane osoby będą mogły z powodzeniem rozwinąć. 

Ogromnie polecam jako prezent dla każdej nastolatki wchodzącej właśnie w okres dojrzewania. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz