czwartek, 24 stycznia 2019

Jedziemy na wycieczkę; Statki, łodzie, motorówki - Peter KnorrUwielbiam książki zbudowane na zasadzie "znajdź i wskaż". Uważam, że są one idealne dla dzieci w różnym wieku, bo uczą nie tylko spostrzegawczości i trenują koncentrację, ale również stają się przyczynkiem do poznawania świata i opowiadania niezwykłych historii. Wielokrotnie wykorzystałam je na zajęciach dla młodszej młodzieży, których zadaniem była właśnie umiejętność dostrzegania szczegółów oraz budowania spójnych wypowiedzi.

Dziś przychodzę do Was z dwoma propozycjami Wydawnictwa Babaryba - są to Jedziemy na wycieczkę oraz Statki, łodzie, motorówki.

Pierwsza z nich koncentruje się wokół wycieczki zorganizowanej podczas jednego z weekendów. Oto dorośli zabierają dzieciaki na wieść, do lasu, nad rzekę, do indiańskiej wioski, a także na ognisko rozpalone przy świetle gwiazd. 

Dzieci w towarzystwie swoich opiekunów będą mogli pograć w piłkę, obserwować pracę pszczelarza, pomoczyć nogi w rwącej rzece, zjeść lody, pogłaskać krowy, nakarmić konia, poczytać czy też zbudować namiot. To jedynie wierzchołek góry lodowej atrakcji i aktywności czekających na dzieci tego weekendu. Zdołasz dostrzec je wszystkie? :)
Druga propozycja to rejs po rzece - możecie wybrać statek, którym chcecie wyruszyć na przygodę. Do wyboru są: motorówka, barka, żaglówka, prom, ponton, statek pasażerski i łódź policyjna. Każdy z nich zapewnia inne warunki i umożliwia poznanie różnorodnych miejsc i elementów.  Na rzece panuje wyjątkowy ruch - wszystkie statki pracują i mijają się co jakiś czas, przemierzając te same lokalizacje. Z perspektywy rzeki odwiedzicie stocznię, park wodny, nadbrzeżną kawiarnię, lodziarnię, tawernę oraz sporych rozmiarów port. Każde z tych miejsc aż prosi się o eksplorację i przyglądanie mnogości szczegółów, tym bardziej, że z łatwością możecie przesiąść się na inny środek transportu. Na brzegu czekają samochody osobowe, traktory, motory, samochody transportowe, wozy policyjne, rowery... 

Obie książki przykuwają uwagę mnogością detali. Dzięki tej książce dziecko może bogacić swoje słownictwo, poznawać nowe zawody i formy spędzania czasu. Tak naprawdę jedna użyć tej książki jest dużo więcej - ogranicza Was jedynie wyobraźnia. 


Polecam :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz