wtorek, 26 czerwca 2018

Amory, zaloty i podboje - Szymon Drobniak, Maria Łepkowska


Świat zwierząt, to przestrzeń kusząca i nęcąca ludzi. Od lat człowiek próbuje zgłębić największe tajemnice tych, których spotykamy w lesie czy ogrodzie. 

Oto przed Wami lektura fascynująca: Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody.

Tytuł zdradza wszystko, nie zdradzając praktycznie nic: o czym konkretnie poczytamy? A raczej: o czym poczyta dziecko, bo to jemu dedykowana jest ta pozycja? (jeśli jesteś dorosły, możesz ostatecznie zerkać przez ramię).Rozmnażanie jest tym, co łączy wszystkie żywy istoty. Każda jednak robi to na swój własny sposób. I o tym właśnie jest ta publikacja - o randkowaniu i rozmnażaniu się żywych organizmów w świecie istniejącym tuż obok nas: przeczytaj tę książkę, a zupełnie inaczej spojrzysz na otaczający Cię świat.

Sikorka modra, panda, mucha tyczkooka, golec, błazenek, modliszka, pszczoła, świtezianka, wrotki belloidalne  - o niektórych gatunkach pewnie dotąd nawet nie słyszeliście (ja również!), a każdy z nich chce Was dziś zaprosić, dzięki Szymonowi Drobniakowi, do swojego fascynującego świata i pokazać w jaki sposób stara się o to, by mieć dzieci.


Niezwykle pouczająca, arcyciekawa i inspirująca propozycja wydawnicza, którą jako miłośnik przyrody gorąco polecam - każdemu dziecku przyda się taka lekcja - a kiedy, jeśli nie podczas wakacji najlepiej obserwować świat fauny i flory oraz zachwycać się jego złożonością i różnorodnością?

Kapitalne wydanie, świetne ilustracje, prostota przekazu i niebywały walor edukacyjny - moje tegoroczne odkrycie, które z dumą stawiam na półce przyrodniczej.  I Wam polecam zrobić to samo!

Wszystkie ilustracje pochodzą ze strony Wydawnictwa Babaryba.