niedziela, 13 listopada 2016

Jak nie umrzeć przedwcześnie? Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem


Dążenie do długowieczności jest wpisane w pragnienie niemalże każdego współcześnie żyjącego człowieka. Co zrobić jednak, by jak najdłużej zachować zdrowie w świecie, w którym coraz częściej nawet bardzo młodzi ludzie zapadają na śmiertelne choroby?

Oczywistym jest, że nieodpowiednia dieta jest tym, co staje się najpopularniejszą przyczyną zachorowań, a jednocześnie jedną z najłatwiejszych do wyeliminowania. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu i stylowi życia jesteśmy w stanie zminimalizować (lub całkowicie wyeliminować) ryzyko zapadnięcia na najpopularniejsze choroby XXI wieku, między innymi na chorobę wieńcową, raka płuc, astmę, udar mózgu, a także dziesiątkujące ludzi na całym świecie nowotwory jelita grubego i trzustki.  

Przyczynkiem do powstania książki było obserwowanie przez autora rozwoju choroby, a później powrotu do zdrowia jego babci – kobiety, której nie dawano żadnych szans na przeżycie ze względu na zaawansowaną chorobę wieńcową i brak możliwości dalszego leczenia. Tam jednak, gdzie pojawiła się słabość medycyny, rozpoczęła się siła natury i diety roślinnej. Kobieta miała umrzeć w wieku 65 lat, dożyła jednak sędziwego dziewięćdziesięciosześciolecia. Zdrowa dieta nie tylko uratowała jej życie, ale także przedłużyła je o 30 długich i szczęśliwych lat. Wszystko dzięki profilaktycznemu oraz leczniczemu działaniu produktów promowanych przez autora w tejże publikacji.

Na kartach tego opasłego tomu doktor podejmuje zagadnienia przypadłości zbierających w ostatnich latach największe żniwo – chorób serca, płuc, mózgu, układu trawiennego, wątroby, nerek cukrzycy, nadciśnienia, nowotworu krwi, piersi, depresji, Parkinsona.

W  drugiej części prezentuje te elementy diety roślinnej, których zbawienny wpływ na zdrowie został naukowo udowodniony, a więc między innymi: rośliny strączkowe, kapustę, jagody, produkty pełnoziarniste, orzechy i inne.


Autor wykonał dużą pracę badawczą, poświadczoną przez bogata bibliografia umieszczoną na końcu publikacji. Aby ułatwić czytelnikowi poruszanie się po tekście, książka posiada nie tylko spis treści, ale również indeks najważniejszych haseł, niezwykle cenny przy publikacji tego typu.

Jak nie umrzeć przedwcześnie? Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem to opracowanie kompletne i rozwiewające wiele wątpliwości, mogące spełnić oczekiwania każdej osoby, której na sercu leży zdrowie jej i jej bliskich. Warto się z nią zapoznać, warto przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić do niej te czynniki, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. 


1 komentarz:

  1. Z wielką przyjemnością poznałabym tę książkę, z jednej strony z czystej ciekawości, z drugiej dlatego, że żywienie ma dla mnie duże znaczenie w codziennym życiu :)

    OdpowiedzUsuń