niedziela, 9 sierpnia 2015

W głowie się nie mieści. Przewodnik


Animacja W  głowie się nie mieści fantastycznie radzi sobie na ekranach kin, a dla jej młodszych i nieco starszych fanów Wydawnictwo Egmont ma kolejną gratkę – po serii książeczek poświęconych wszystkim emocjom występującym w filmie, w ręce czytelników trafia przewodnik po filmie – świetne uzupełnienie seansu, bądź też wprowadzenie do tegoż.

Poznajemy w nim nie tylko Radość, Strach, Smutek, Odrazę i Gniew, ale także pozostałych bohaterów – Riley oraz mamę i tatę. Poza tym publikacja ta skupia się przede wszystkim na próbie odtworzenia najważniejszych rejonów mózgu - prowadzi nas na Wyspę osobowości, do Centrali, Kolei myśli, Wytwórni Filmowej „Śpioch”, Podświadomości, a także śladami pracy pamięci.
Kolorowa, w formie przypominająca rozszerzoną mapę myśli, niezła atrakcja dla tych, których urzekła animacja i którzy nie chcą się z  nią jeszcze rozstawać.

A nawet jeśli ta bajka jeszcze przed Wami – świetnie jest się w  przystępny i obrazowo opisany sposób dowiedzieć, co mieści się w naszych głowach, co sprawia, że wszystko funkcjonuje tak jak należy i jak emocje determinują nasze postrzeganie świata.

Książeczka ma nie tylko walory estetyczne, rozrywkowe, ale i edukacyjne. Jeśli czegoś takiego szukacie – oto jest.2 komentarze: