piątek, 2 sierpnia 2013

Modlitwy i boże obietnice – Joan Carroll Cruz


Tytuł: Modlitwy i boże obietnice
Autor: Joan Carroll Cruz
Wydawnictwo: Esprit
ISBN: 978-83-63621-24-7
Cena: 26, 90 zł
Ilość stron: 224


Modlitwy i obietnice, to książka skupiająca w sobie szereg modlitw, niosących za sobą konkretne obietnice złożone czy to przez Maryję, czy przez Jezusa wiernym.
Jak głosi jej podtytuł, zawiera ona „prośby do Boga,  z którymi na mocy nadzwyczajnych objawień związane są szczególne łaski”.
W publikacji tej znajdziemy zarówno modlitwy poranne, jak i nocne.  Ponadto możemy się spodziewać tekstów uporządkowanych według następujących kategorii: Msza i Komunia Święta, Najświętsze Serce Pana Jezusa, Błogosławiona Dziewica Maryja, Dzieciątko Jezus, Męka Pańska, Najświętsza Krew Pana Jezusa, Miłość Boża, Miłosierdzie Boże, Różaniec święty, Modlitwy fatimskie, Aniołowie, Biedne dusze czyśćcowe, Różne skuteczne modlitwy, Znane modlitwy katolickie i dodatek, a w nim informacje o tym jak odmawiać różaniec, tajemnice różańcowe, przyjęcie Brązowego Szkaplerza, obietnice fatimskie, Modlitwa Zielonego Szkaplerza, noty o wybranych świętych.
Wszystkie zawarte w tej publikacji modlitwy, bezpośrednio wiążą się z objawieniami, podczas których Maryja lub Jezusa przekazywali świętym, mistykom i wizjonerom specjalne zalecenia dotyczące modlitwy zanoszonej do  Boga, która to odmawiana z ufnością będzie obfitowała w konkretne łaski.
Są to swoiste obietnice złożone przez Boga wierzącym w Niego ludziom, będące jednocześnie pomocą w naszym doczesnym życiu, jak i wielkim świadectwem Jego nieskończonej miłości wobec nas.

Joan Carroll Cruz za pośrednictwem tej publikacji, przekazuje szerszemu gronu odbiorców obietnice złożone ludziom za pośrednictwem między innymi św. Augustyna, św. Ludwika Grignion de Montfort, św. Mechtyldę, św. Katarzynę Sieneńską, św. Teresę z Lisieux, św. Ojca Pio, św. Gertrudy i wielu innych. Ich autorytet ma być dla nas znakiem prawdziwości tychże objawień.
Stanowią one możliwość zaczerpnięcia obfitych łask ze zdroju Bożej miłości – wystarczy skorzystać z danych nam możliwości i rozwiązać doczesne problemy w obliczu których często stajemy się niezdolni do działania.
Modlitwy zebrane w tym tomie zostały oficjalnie zaakceptowane przez Kościół, a łaski wypływające z ich odmawiania były wielokrotnie zaświadczane. Podanie ich w jednej wiążącej formie, stanowi spore ułatwienie dla osób zmagających się z różnymi troskami i pragnącymi znaleźć pociechę i ukojenie. Modlitwy zawarte w tym tomie mogą być dla nas źródłem orzeźwiającej łaski. Warto dołączyć je do codziennych westchnień do Boga, ufając w Jego dobroć i chęć niesienia nam pomocy.

2 komentarze:

  1. Moja ciocia jest bardzo religijna i uwielbia takie ksiazki, chetnie jej polece. Obserwuje, jezeli chcesz zrb to samo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba to jednak tematyka nie dla mnie.

    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń