czwartek, 18 lipca 2013

Robimisie – Agata Królak
Tytuł: Robimisie
Autor: Agata Królak
ISBN: 978-83-63696-72-6
Wydawnictwo: Dwie siostry
Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron: 26
Rok wydania: 2013
Robimisie, to fenomenalna propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero oswajają się z książkami, a którymi kieruje już ogromna ciekawość świata.
Wydawnictwo Dwie Siostry proponuje im zapoznanie się z zajęciami misiów – Robimisiów.
To pozycja, która robi ogromne wrażenie – nie tylko na dzieciach:)
Książeczka jest kartonowa, dzięki czemu w rękach najmłodszych powinna przetrzymać wiele J  i nieprawdopodobnie pomysłowa. Skrzy się barwami i niesłychanie przyciąga spojrzenia.
Swoją niesztampowością niezwykle mnie zaskoczyła, a jej oprawa graficzna – cieszy oko za każdym razem, gdy tylko na nią zerknę.
Ale, ale! Co właściwie robią misie?
Wszystko! Jeden jest marynarzem, drugi dyrygentką. Jest i bibliotekarz, i aptekarka. Nie brakuje mechanika oraz astronautki, sędziego ani położnej. O bezpieczeństwo dbają strażak i policjantka, przyrodą zajmują się leśniczy i ogrodniczka. O zmysły dba cukiernik, o pamiątki fotografka. Nie brakuje też fryzjera ani tancerki. Co to jednak byłyby za misie, gdyby nie miały pośród siebie kominiarza i pływaczki?  Jest oczywiście również nauczyciel i malarka, architekt i krawcowa, rolnik i listonoszka, a także piłkarz i kelnerka. Wszystkie misie wyposażone są w odpowiednie sprzęty, znajdujące się wokół nich. Każdy z nich się uśmiecha i chętnie pozna kolejnego czytelnika!


Polecam ogromnie! Zachwyt gwarantowany!


3 komentarze:

  1. Rewelacyjna pozycja. Chociaż jeszcze jej nie mam na półce,ale pierwsza część juz jest od dawna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo skandynawski styl tej książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna książeczka, ale nie nadaje się już dla mojego prawie 6-letniego brata, bo to zdecydowanie lektura dla młodszych dzieciaczków. :)

    OdpowiedzUsuń