czwartek, 18 lipca 2013

Modlitewnik. Ojcze powierzam się Tobie.


Tytuł: Modlitewnik. Ojcze, powierzam się Tobie
ISBN: 978-83-7502-361-9
Wydawnictwo: Promic
Udostępnienie: Sztukater
Ilość stron: 296
Cena: 11,90 złModlitewnik Ojcze powierzam się Tobie wyróżnia się swoim poręcznym formatem i stonowaną, klasyczną okładką, imitującą skórę w kolorze brązowym.
Dzięki swoim małym gabarytom zmieści się w każdej, nawet najmniejszej torebce, ale także w kieszeni spodni. Noszenie go nie stanie się więc wielkim obciążeniem, stąd polecam go zabierać ze sobą na wszelkie wyjazdy, nie wyłączając pielgrzymek.

W modlitewniku tym odnajdziemy najważniejsze modlitwy, w tym Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, Pozdrowienie Anielskie, Pod Twoją obronę, Akty wiary, nadziei, żalu i miłości, Anioł Pański.
Ponadto znajdują się w nim podstawowe elementy katechizmu, takie jak Dekalog, przykazania miłości, sakramenty święte, przykazania kościelne, dary Ducha Świętego, Osiem Błogosławieństw, grzechy główne itd.
Kolejną częścią wydzieloną w tym małym modlitewniku jest ta poświęcona sakramentowi pokuty i pojednania. W jej obrębie czytelnik odnajdzie pięć warunków dobrej spowiedzi i rozwinięcie każdego z nich, codzienny rachunek sumienia, rachunek sumienia przed spowiedzią.

Nie mogło zabraknąć w nim także obrzędów Mszy Świętej oraz wielu litanii i nabożeństw, a wśród nich m.in. Litania do Najświętszego Imienia Jezus, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, Litania do św. Józefa, Różaniec, Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Oprócz nich odnajdziemy w modlitewniku tym inne modlitwy, na przykład codzienne prośby i dziękczynienia, za wstawiennictwem świętych, w potrzebach Kościoła i świata, w różnych intencjach, za zmarłych.

W dodatku zamieszczono Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz Gorzkie żale.


W moim odczuciu jest to kompleksowy modlitewnik, który dzięki swoim małym rozmiarom może być noszony cały czas przy sobie, a który zawiera wszystkie najważniejsze i najczęściej odmawiane modlitwy oraz nabożeństwa.


3 komentarze:

  1. No no nie spodziewałam się recenzji modlitewnika, ale wyszła całkiem niezła.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak widać każdą książkę można zrecenzować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie, że można u Ciebie znaleźć bardzo różne tematycznie książki :)

    OdpowiedzUsuń