środa, 22 maja 2013

Paullina Simons w Katowicach

21 maja o 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, odbyło się jedno z cyklu spotkań z fenomenalną pisarką Paulliną Simons (autorką m.in. Jeźdźca miedzianego) jakie ta odbyła podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce.
Przyznaję, że było to jedno z lepszych spotkań autorskich, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Autorka okazała się przesympatyczną, ciepłą, tryskającą optymizmem, urzekającą kobietą, której prawdziwą radość sprawiło spotkanie ze swoimi czytelnikami. Podczas rozmowy, promowała ona swoją najnowszą powieść - Pieśń o poranku, wydaną nakładem wydawnictwa Świat Książki.
Pisarka odpowiadała na pytania o to, jaką rolę odgrywają w jej życiu czytelnicy, czy w momencie zasiadania do pisania zna już zakończenie swoich powieści, czy jej bohaterowie ją zaskakują, czy odbiór jej publikacji różni się w zależności od szerokości geograficznej, jaką rolę pełnią w jej życiu książki, co sądzi o krytykach literackich, jak reaguje na krytykę, co stanowi o jej szczęściu, kiedy powstanie film na kanwie jej powieści [niedługo!]. Jej odpowiedzi były humorystyczne, a sama autorka opowiadała tak obrazowo, że zasłuchałam się na tyle, by zapomnieć o notowaniu...
Niewiarygodna Kobieta, z nieprawdopodobnym ciepłem odnosząca się do każdego Czytelnika z osobna.
Sami spójrzcie na ten błysk w oczach!


11 komentarzy:

  1. Zazdroszczę przeżycia :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety też walczę z zazdrością:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaki fajny wpis - nie tylko "dla Ani", ale "z serca" - bardzo to miłe, to musiało być cudowne przeżycie:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Było, było! Naprawdę, spotkanie przebiegło w atmosferze swojskości, jakbyśmy były dobrymi znajomymi, które znają się na wylot, a nie osobami, które spotykają się pierwszy raz w życiu. Niezwykłe przeżycie!

      Usuń
  4. O, jakoś ominęłam, ale koniecznie kolejnym razem wybiorę się na dkkowe spotkanie do Śląskiej (byłam na spotkaniu z Schmittem).

    OdpowiedzUsuń
  5. After looked at this I found it to be very insightful..
    I appreciate you finding the time to put this content up.
    I must say, I most likely spent about 1 hours on your website.
    But so what, it was nevertheless beneficial.


    my blog ... student loan consolidation companies

    OdpowiedzUsuń
  6. Ewelina Białek24 kwietnia 2017 08:27

    To było na pewno niesamowite przeżycie :) Ja dotychczas spotkałam Colleen Hoover, co to było za spotkanie! Chociaż trochę kiepsko zorganizowane.

    http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń