poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Światowy Dzień Książki - Katowice


Kochani, zapraszam Was na spotkania autorskie, które odbędą się w katowickim empiku w ramach obchodów Światowego Dnia Książki. Na części z nich również się pojawię - dawajcie więc znać czy się wybieracie;)

 DAREK REKOSZ

12 kwietnia, godz. 18.00
Przygotuj się jako kibic do Euro 2012, a także do innych meczów piłki nożnej! W książce "Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?” znajdziesz wiele informacji i ciekawostek o futbolu.

MAREK TOMALIK
13 kwietnia, godz. 18.00
17 podróżników - to autorzy i bohaterowie książkiPojechane podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów”, których relacje ubarwiają życie i dają impuls do realizacji własnych marzeń.

PAWEŁ KWIATKOWSKI
14 kwietnia, godz. 16.00
„Tajemnice artystów i ich dzieł" to zbiór esejów o fascynujących, nierzadko zagadkowych losach wielu znakomitych dzieł i tajemnicach ich sławnych twórców.

ALEKSANDRA BOĆKOWSKA
15 kwietnia, godz. 17.00
One za tym stoją" - osiem kobiet, różne historie, różne charaktery, różne pasje. Opowiadają o swojej drodze do sukcesu, o upadkach i marzeniach
.
JACEK DEHNEL
18 kwietnia, godz. 18.00
Podczas spotkania pisarz opowie o swojej dotychczasowej drodze literackiej, a także o pracy nad opowiadaniem zawartym w antologii „2012”, wydanej przez empik z okazji Światowego Tygodnia Książki.


ZBIGNIEW BIAŁAS
19 kwietnia, godz. 18.00
Powieść „Korzeniec” ma świetną fabułę, rozmach literacki, znakomite umiejscowienie w czasie i przestrzeni oraz bardzo dobry język.

KATARZYNA ZYSKOWSKA-IGNACIAK
21 kwietnia, godz. 16.00
„Na ogół trudno nam uwierzyć w zjawiska nadprzyrodzone, w istnienie pozazmysłowego świata. A przecież w życiu każdego człowieka zdarzają się rzeczy niewytłumaczalne…” wyznaje autorka książki „Przebudzenie”.


ALEKSANDER ROZENFELD
21 kwietnia, godz. 18.00
Gościem empiku będzie mistrz słowa - publicysta Gazety Polskiej, autor  m.in. tomików poezji: „Wiersze na koniec wieku”, „Poemat o mieście Złotowie i trochę innych wierszy”, „Bzyk - wiersze nie dla dzieci”, a ostatnio „Szmoncesy, albo ulubione dowcipy Olka Rozenfelda".

RADOSŁAW LASKO
ALICJA HOLEWA
22 kwietnia, godz. 14.00
Zapraszamy do wspólnego tworzenia „Map Myśli”, potrzebnych do kreatywnego czytania oraz pisania książek.

ANNA KŁOSSOWSKA
22 kwietnia, godz. 17.00
W książce „Wakacje za pół ceny" autorka dzieli się swoimi doświadczeniami z wieloletniego podróżowania po świecie.

MARCIN WROŃSKI
23 kwietnia, godz. 18.00
„Skrzydlata trumna” to czwarty tom cyklu kryminalnego przedstawiający Lublin w odcieniach retro, przedwojenne i powojenne losy Zygi Maciejewskiego...

empik CH Silesia,
Katowice, ul. Chorzowska 107
Serdecznie zapraszamy!

2 komentarze:

  1. M. Tomalik i J. Dehnel - no szczęściara!
    Zazdroszczę Ci tych spotkań!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie bym dołączyła, ale Katowice to dla mnie za daleko. :( Pozdrawiam serdecznie. :)

    OdpowiedzUsuń