O mnieLego ergo sum - czytam, więc jestem.

Odkąd pamiętam moich najlepszych przyjaciół zawsze spotykałam na bibliotecznych półkach. Od dzieciństwa spędzam  z nimi niewyobrażalne ilości czasu. To oni byli świadkami moich mniej lub bardziej rozsądnych wyborów, wkraczania w dorosłość. To oni wywoływali na mej twarzy uśmiech, zawsze, gdy tego potrzebowałam. Nigdy się na nich nie zawiodłam.

Odkąd w pierwszej klasie podstawówki moja wychowawczyni wyszeptała mi na ucho, że Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, który nigdy nas nie zdradzi uczyniłam to zdanie swoim mottem.

I robię wszystko, by ta zasada działała w obie strony.
Lego ergo sum to blog o książkach, to opowieść o moim własnym czytaniu, najlepszym co mnie w życiu spotkało.

Co tu znajdziecie? Prawdziwą różnorodność, bo należę do osób, które nie zamykają się na jeden gatunek i nurt, lecz zakorzeniona w literackiej przeszłości patrzę w jej przyszłość: obok Mickiewicza może się tu zatem znaleźć współczesna pulpa, literatura środka lub to, co niektórzy wciąż próbują mienić literaturą wysoką. Są opinie, są niby-recenzje, są luźne wrażenia.

Od kryminałów, przez obyczajówki i romanse, aż do poezji oraz prozy religijnej.
Wysokie, średnie, niskie, poniżej oczekiwań.
Jedyne czego nie czytam i czytać raczej nie będę to fantastyka naukowa.
Wynika to głównie z mojej chęci dowiadywania się "co w literaturze piszczy", nawet jeśli piszczy jedynie pusta rozrywka, grafomania i tchnąca zachodnim postmodernizmem proza, czasem hermetyczna.

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, ze specjalnościami nauczycielską oraz edytorską. Surdopedagog, bibliotekoznawca, wieczna studentka.

Jestem członkinią grupy Śląskich Blogerów Książkowych, na których stronę serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.


Chętnie podejmę współpracę w zakresie recenzji książek, patronatów, wymiany bannerów, informowania o ciekawych wydarzeniach literackich itp. Jestem otwarta na Państwa propozycje.

Kontakt: 

e-mail: aniaglobisz@interia.pl
Instagram: www.instagram.com/ksiazka_przyjacielem
Facebook: Książka Przyjacielem