sobota, 9 marca 2019

Zakręty losu - Agnieszka Lingas-ŁoniewskaPamiętacie szum jaki miał miejsce wokół pierwszego wydania serii Zakręty losu Agnieszki Lingas-Łoniewskiej? Ja doskonale. Wówczas jednak nie miałam okazji sięgnąć po cykl, tym bardziej, że nie przekonywały mnie (odstraszały wręcz) okładki. Na szczęście seria doczekała się wznowienia, a nowe wydawnictwo Autorki - Burda - postarało się o to, by szata graficzna była o wiele przyjemniejsza dla oka.

Jeśli jeszcze nie znacie tego cyklu, zostawiam Was z krótkimi informacjami o kolejnych tomach i zachęcam do odwiedzenia najbliższej księgarni:)PREMIERA: 27.02.2019

Tom 1. „Zakręty losu”

Dwie przyrodnie siostry, dwóch rodzonych braci. Zaplątani w sieć rodzinnych zobowiązań, potężnych namiętności i układów narkotykowego świata. Wydaje się, że wreszcie wszyscy dobili do spokojnej przystani: Piotr i Anka, którzy znajdują swoją dojrzałą miłość, oraz ich córki – Kaśka i Gośka, które zostają przyrodnimi siostrami. Od teraz ma być tak, jak powinno być: ciepło, spokojnie, bezpiecznie. Jednak kiedy w ich życiu pojawiają się dwaj bracia: Krzysztof i Łukasz, odmienni jak dzień i noc, na jaw wychodzą mroczne sekrety, a historia z przeszłości odżywa. Nowa rodzina, która miała wszystkim dać szczęście, uruchamia lawinę dramatycznych zdarzeń, nad którymi trudno zapanować. Co jest ważniejsze: więzy krwi czy wybory serca?  Gdzie się kończy wolna wola, a zaczyna przeznaczenie? Co wybrać, gdy każda decyzja będzie zła?

Tom 2. „Braterstwo krwi”

Czasem jeszcze im się to śniło. Wracało w koszmarach, zrywając z łóżka w środku nocy. Ale to tylko zły sen: wszystko zostało załatwione, sprawa zamknięta. Rany już się zabliźniły, czekała ich dobra przyszłość. Do czasu… Najpierw była miłość – jak grom z jasnego nieba. Potem rodzinna tragedia, która rozdzieliła ich na trzynaście lat. Ona straciła siostrę, on musiał zapomnieć o bracie. Gdy znów się spotkali, postanowili być ze sobą już na zawsze, na dobre i na złe. Bardzo chcieli nie pamiętać o przeszłości, ale ona się o nich upomniała. „My nie zapominamy” – trzy słowa zapisane na białej kartce znów wywróciły ich życie do góry nogami. Krzysiek kocha żonę do szaleństwa, a ona niedługo ma urodzić ich dziecko. Kaśka chciałaby wymazać przeszłość, ale Krzysiek wciąż myśli o swoim bracie.  Łukasz wie, że zrujnował im życie, ale przecież nawet największy grzesznik może odkupić swoje winy – a on bardzo tego chce.  Okazuje się, że są sprawy, które trudno ostatecznie zamknąć, a przeszłość zawsze wystawia słony rachunek. Czy tym razem wreszcie im się uda przechytrzyć zły los?

Tom 3. „Historia Lukasa”

Był zwykłym chłopakiem, który chciał przeżyć życie według swojego scenariusza. Kiedy najbliżsi odebrali mu marzenia, zszedł na drogę zła. Półświatek, wymuszenia, narkotyki – to była jego codzienność. Na powierzchni trzymała go tylko miłość. Gdy ona umarła, on stracił ostatni powód, by próbować ocalić w sobie dobro.  Po latach los stawia go przed wyborem: zerwać z przeszłością i stawić czoło mafii lub dalej tkwić w przestępczym bagnie. W tę sytuację zostaje wplątany jego brat wraz ze swoją dziewczyną: on ma go bronić jako adwokat, ona oskarżać – jako prokurator. Unika więzienia, ale cena jest bardzo wysoka – musi zmienić tożsamość i na zawsze zniknąć. Po kilku latach mafia uderza ponownie, a uśpione demony się budzą. Tym razem jednak Łukasz walczy nie tylko z nimi, ale także ze sobą – by z ciemnego świata wrócić na jasną stronę mocy. Czy mu się uda?


0 komentarze:

Prześlij komentarz