piątek, 13 lipca 2018

Seria "Laboratorium w szufladzie" (anatomia człowieka, zoologia).Laboratorium w szufladzie to cykl książek, które osobom żywo zainteresowanym tym "jak do na tym świecie działa" pozwala na eksplorację i badanie wszystkiego, czego dusza zapragnie.  Dzięki tym publikacjom odbiorca ma okazję znaleźć morze inspiracji do doświadczeń i eksperymentów przeprowadzonych samodzielnie lub ze znajomymi. A czy znacie lepszy czas na eksperymentowanie niż wakacje? Chyba tylko długie, zimowe wieczory. 

Wielką pomocą dla adeptów doświadczeń będą specjalne oznakowania kolorystyczne, oznaczające trudność - i tak, zielony będzie najłatwiejszy, żółty średni, zaś czerwony najbardziej zaawansowany. 

Zoologia Marty Alicji Trzeciak zachęca do działania niesłychanie. Jestem typem człowieka, który lubi pytać, szczególnie jeśli rzecz dotyczy świata przyrody. Uczę się zaś przez doświadczenie, zatem możliwość samodzielnego znalezienia odpowiedzi na wiele palących kwestii, którą to oferuje autorka, była dla mnie bardzo nęcąca. Dzięki tej publikacji mogłam dowiedzieć się między innymi co tak naprawdę jedzą muszki owocówki; czy wszystkie owady lubią te same kolory, a jeśli tak, to który jest ich ulubionym; co tak naprawdę sprawia frajdę kotu i czy dżdżownica zwraca uwagę na rodzaj gleby, w której przebywa.

Przyznaję, nie zdecydowałam się na przeprowadzanie doświadczeń wymagających gmerania w czyjejś wątrobie etc. Nie osiągnęłam jeszcze takiego stopnia zainteresowania, ale może wśród Was jest jakiś zapaleniec?
Doświadczenia z Anatomii człowieka przygotował dla czytelnika Zasław Adamaszek. Tu również nie brakuje ciekawostek! Ileż tajemnic bowiem kryje ludzkie ciało, ile cudów można się dowiedzieć o sobie samym, jeśli tylko ktoś na odpowiednio pokieruje. 

Prawda jest bowiem boleśnie okrutna: nie znamy siebie samych. Nie wiemy prawie nic o tym, jak funkcjonuje nasze ciało, co na szczęście z łatwością można zmienić. Dzięki tej książce będziesz mógł m.in. samodzielnie zbudować model szkieletu, kręgosłupa czy model kinematyczny ręki, a wszystko to przy użyciu materiałów, które z całą pewnością masz w swoim domu, albo których zdobycie nie sprawi ci żadnego kłopotu. Za cenę czasu i sporej dozy cierpliwości, przekujesz teorię w praktykę, bogacąc swoją wiedzę i zdobywając szalenie cenne doświadczenie. Empiria pozwoli Ci zapamiętać i docenić złożoność Twojego organizmu oraz sposób jego funkcjonowania. Jeśli zaś do wspólnej pracy zaprosisz bliskich, zacieśnienie więzi gwarantowane!