piątek, 13 lipca 2018

Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce - Aleksandra BogusławskaKtóż z nas nie marzy czasem, by odetchnąć od miasta, odciąć się i zaszyć gdzieś w głuszy, gdzie nie docierają tłumy, nie ma zasięgu i nikt nie będzie zaburzał naszego powoli odzyskiwanego spokoju? Myślę, że nie ma takiej osoby.

Problem jest jeden - coraz trudniej znaleźć jest miejsca, które oferowałyby podobne warunki. Wszystko staje się komercyjne, tłumne, głośne, niczym nieróżniące się od miasta. Z pomocą przychodzi nam Aleksandra Bogusławska, "detektyw" poszukujący w całej Polsce wyjątkowych domów gościnnych oferujących warunki, jakich nam trzeba. Specjalnie dla Was, w swojej książce Odetchnij od miasta, dzieli się 62 miejscówkami, które warto odwiedzić - które zachwycają klimatem, zachęcają do slow life i gwarantują święty spokój, z dala od skomercjalizowanych ośrodków. 

Jako że każdy z nas szuka czegoś innego, autorka podzieliła publikację na kilka podrozdziałów: świetna kuchnia, dla dzieciaków, święty spokój, inspiracja oraz wiejskie życie. 

Otrzymujemy zaproszenie do takich miejsc jak Polna Zdrój, Maciejewka, Villa Greta, Siedlisko Sobibór, Zdrowisko, Siedlisko Leluja, Kozia farma, Sioło Budy i wiele, wiele innych fantastycznych lokalizacji, które aż się proszą o wizytę.

Poza opisem konkretnych lokalizacji udokumentowanym fotografiami, Bogusławska podaje nam adresy i telefony, pod którymi możemy się skontaktować z właścicielami, wymienia atrakcje turystyczne, na które możemy liczyć w okolicy i wspaniale podkreśla walory danych lokalizacji. 

Nikogo z moich bliskich nie zdziwił pierwszy cel mojej podróży, Gościniec Bocianowo:


A Wy? Które miejsce wybierzecie na swoją wakacyjną oazę?