piątek, 6 listopada 2015

WyZNACZam trendy!


Nikogo nie muszę przekonywać, że Wydawnictwo Znak to jedno z moich ulubionych. Ich książki przeważają na mojej półce, mając rywala jedynie w dwu innych oficynach. Wydawane przez nich publikacje kupuję od lat, z rzadka doznając zawodu. Nieuniknionym jest zatem zachęcanie Was do zakupów książek z ich oferty. Nie mam na myśli jedynie zbliżających się świąt, wszak ich zasoby są tak wielkie, że nadadzą się właściwie na każdą okazję.

W ramach projektu Dream-list books proponuję Wam jedną: Światowy Dzień Walki z Książkofobią. Do tej kategorii wybrałam dziesięć tytułów, które - w mojej opinii - powinny wyleczyć ze strachu przed czytaniem niejednego opornego.
Oto co Wam proponuję:

Opowieści o niewidzialnym - Eric-Emmanuel Schmitt
Drzwi do szczęścia - Richard Paul Evans
Oskar i Pani Róża - Eric-Emmanuel Schmitt
Księżyc myśliwych - Katarzyna Krenz, Julita Bielak
Dziennik - Anne Frank
Małe cuda - Cheryl Strayed
Czarny ogród - Małgorzata Szejnert
Cholonek - Janosch
Jak widzicie wybrałam pozycje wpisujące się w różne kategorie, by z łatwością można było wybrać coś do każdej grupy wiekowej, reprezentującej odmienne zainteresowania;)

Poza leczeniem zlęknionych, mam coś do zaproponowania także tym, którzy już czytają. I to pasjami.
Przed Wami kolejne dziesięć tytułów, które musicie znać. Wszystko w ramach kategorii WyZNACZam trendy.

13 bajek z królestwa Lailonii - Leszek Kołakowski [teraz wydana ponownie w obłędnej formie!]
Księżyc myśliwych - Katarzyna Krenz, Julita Bielak
Szczygieł - Donna Tartt
Dźuma w Breslau - Marek Krajewski
Szum - Magdalena Tulli
Traktat o łuskaniu fasoli - Wiesław Myśliwski
O pięknie - Zadie Smith
Najgorszy człowiek na świecie - Małgorzata Halber
Atlas: Doppelganger - Dominika Słowik
Jak pewnie zauważyliście, w obu listach powtarza się jeden tytuł: Księżyc myśliwych. Nie jest to przypadkowe: uważam, że jest to książka, nad którą absolutnie każdy powinien się pochylić. Na jej recenzję przyjdzie jeszcze czas, póki co zostawiam Was z informacjami Wydawnictwa na jej temat. Już one powinny rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości:


Sylt wciąga. Miękką, mglistą przestrzeń wyspy otacza morze opowieści i tajemnic. Tutaj za sznurki pociąga piąty żywioł – księżyc. Thomas znika. Po jego córce Sophie zaginął słuch, a jej przyjaciel Cyryl w zagadkowym wypadku traci pamięć. Wdowę po Thomasie odwiedza tajemniczy gość, którego urokowi trudno się oprzeć. Czy kluczem do wszystkiego okaże się muszla? Z każdą kolejną fazą księżyca Sylt odkrywa swoje ponure sekrety, które łączą obcych ludzi więzami silniejszymi od więzów krwi. Niepokój, tajemnica i niszczycielska siła żywiołów w Księżycu myśliwych splatają się w nieprzewidywalną opowieść o pogoni za wymykającą się prawdą i o ułudzie szczęścia. Ta mroczna, malarska i pełna smaków proza pulsuje zniewalającym rytmem przypływów i odpływów morza. I że lepiej uważać, zwłaszcza o tej porze roku, gdy zachodzące słońce na naszych oczach spotyka się z Księżycem Myśliwych, który wzywa człowieka do ostatniego polowania, by mógł uzupełnić zapasy pożywienia przed nadejściem zimy. Jest wtedy chłodny i okrutny, i tak jasny, że na ziemi nic się nie ukryje, ani świeży trop, ani zwierzę. Katarzyna Krenz, powieściopisarka, i Julita Bielak, debiutantka, oddalone od siebie o tysiące kilometrów, choć nigdy wcześniej się nie spotkały, wspólnie napisały najbardziej niepokojącą powieść ostatnich lat.

Kto ma ochotę zajrzeć do pressbooka - klik.

***

Kolejność w obu wish-listach jest przypadkowa - możecie wybierać tytuły dowolnie, kupować je w zależności od nastroju. Wszystkie dostępne są w atrakcyjnych cenach na stronie samego wydawnictwa (dla ułatwienia po kliknięciu w tytuł zostaniecie przeniesieni na odpowiednią podstronę). Zaglądajcie, bo co rusz pojawiają się tam pyszne promocje;) #księżycmyśliwych#pełnomyśliwych #27października


4 komentarze:

 1. "Oskar i pani Róża" zdecydowanie będzie dobrym zakupem, szczególnie dla wrażliwych kobiet. To piękne, poruszające opowiadanie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię Znak, szczególnie serię Prawdziwe Historie. Nie czytałam żadnej z proponowanych przez Ciebie książek, ale mam "Szczygła" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Izabela Łęcka7 listopada 2015 07:00

  Bardzo ciekawe listy. Szczególnie ta 'Wyznacz trendy'. I zainteresowało mnie nowe wydanie Kołakowskiego. Znajoma mi poleciła tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie polecam również wspomnianego "Oliviera..." - podobne emocje, może nawet jeszcze większe!

  OdpowiedzUsuń