czwartek, 23 lipca 2015

Podaruj książki pacjentom szpitala - apel.Drodzy Czytelnicy!

Mam dziś do Was wielką prośbę o wsparcie akcji wolontariackiej.Chorzowska Strefa Wolontariatu organizuje swój zespół ludzi, którzy będą umilać czas starszym pacjentom i dzieciom z oddziałów: geriatrycznego i onkologicznego chorzowskich szpitali. Niezbędne do wywołania uśmiechu na twarzach tych starszych i mniejszych są książki i gry planszowe. Na pewno w Waszych miejscach pracy i domach zalegają nieużywane książki i gry planszowe, którym można tak po prostu dać drugie życie. Książki przekazało już wiele instytucji w tym IPN w Katowicach: 
https://www.facebook.com/chorzowskastrefawolontariatu/posts/1008280815851550

O akcji informowały media: 
https://www.facebook.com/chorzowskastrefawolontariatu/posts/1008754562470842
http://www.radio.katowice.pl/zobacz,12622,Zbiorka-ksiazek-w-Chorzowie-.html#.VafpovntlBf
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,18348717,wolontariusze-chca-czytac-i-grac-w-szpitalach-ale-nie-maja.html

więcej o  akcji pod linkiem:
http://strefa.chorzow.eu/wordpress/daj-ksiazce-drugie-zycie/


Pewnie wielu z Was ma książki, do których już nie wróci, książki, które zalegają, a które na pewno ucieszyłyby dzieci lub seniorów przebywających w szpitalu.

Liczę na Wasze dobre serca, pomoc i wsparcie, zarówno jeśli idzie o rozpropagowanie akcji, jak i przekazanie tego, co tylko możecie, w ilościach, w jakich tylko możecie i chcecie.

Gdzie przekazać dary?
Na książki i gry  organizatorzy czekają w ich siedzibie w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 7 (były budynek MDK CENTRUM), jeśli zaś ilość gier byłaby zbyt wielka, to mają oni możliwość zorganizowania transportu. 

Jeśli macie taką możliwość, w imieniu przedstawiciela wolontariatu, Piotrka, proszę o podanie informacji dalej zarówno w środowisku zawodowym jak i prywatnym.
Podaję także dane,na które można kierować pytania w razie chęci wsparcia akcji:


tel. kontaktowy 507-959-034 
Biuro Polityki Zdrowotnej 
Urząd Miasta Chorzów 

Biuro Polityki Informacyjnej i PR 
Chorzowska Strefa Wolontariatu