poniedziałek, 14 listopada 2011

Pokaż mi swoją biblioteczkę ;))Kilka dni temu zostałam wytypowana przez Lenę173  do drugiej edycji zabawy "Pokaż swoją biblioteczkę".
Zgodziłam się z tym większą przyjemnością, że nie dalej jak dwa tygodnie temu, moje książkowe zbiory uległy całkowitej przemianie. Wszystko to za sprawą nowych regałów:)
Na początek prezentuję Wam całość:
 Na zdjęciu po lewej widać jeden samotny regał, a na nim podręczniki akademickie oraz słowniki.
 A teraz już konkretne półki. Pierwsza z nich, to półka z literaturą religijną i szczątkami moich ulubionych pozycji [te z lewej, patrz: Myśliwski, Eco...]
 Poniżej miejsce zarezerwowane dla kryminałów i sensacji, jedna z najszybciej się rozrastających:
 Półeczka z książkami do recenzji oraz pozycjami pożycoznymi od znajomych i czekającymi na przeczytanie

Półka z moimi ulubieńcami: Ahern, Schmittem, Zafonem i Zusakiem;) Znajdują się też na niej inni autorzy, ale zawsze są twórcy książek należących do mojego panteonu ulubionych. [wyjątkiem jest Lehane, którego zadomowiłam na półeczce z kryminałami]

 Niestety źle obrócony, ale po powiększeniu zobaczycie książkowe obrazki, które podkradłam na Targach Książki w Katowicach:

 Na zdjęciu pierwszym półka dolna to pozycje własne, które z różnych powodów nie doczekały się jeszcze przeczytania, dlatego nie mogą znaleźć się na półce odpowiadającej żadnemu gatunkowi. Zdjęcie drugie, trzecie oraz czwarte ilustruje sytuację identyczną:


 Tutaj rozpoczyna się seria książek przeczytanych, lecz czekających na wypisanie z nich cytatów:
 Poniżej półka zmiskowana: znalazło się na niej wszystko, czego nie dało się dopasować do innej kategorii:
Tutaj półeczka z Funke, Sparksem i szczątkami Coelho:
Na poniższym zdjęciu głównie pozycje wydawnictwa SOL oraz przeróżne powieści:
  

Szczątki książek pożyczonych+ lektur na uczelnię:
 A tutaj jeden stary regał, który został. Na nim głownie literatura dziecięca oraz wszelkiej maści słowniki. Niestety widać jedynie książki ustawione z przodu, na każdej z półek są jednak dwa rzędy.Nie fotografowałam już regałów znajdujących się w pokoju moich rodziców, bo aktualnie trwa w nim remont i ciężko się dostać. Tutaj znajdziecie zdjęcia z poprzedniej edycji. Sami oceńcie jak wiele się zmieniło:)
A ja ze swojej strony do zabawy zapraszam Domi, kasandrę_85 oraz Isadorę.