piątek, 7 października 2011

Eduardo Mendoza w Krakowie

Eduardo Mendoza w Krakowie25 i 26 października 2011 roku odwiedzi Kraków Eduardo Mendoza, laureat nagrody Premio Planeta, autor wielu bestsellerów m.in. Przygód fryzjera damskiego, Niezwykłej podróży Pomponiusza Flatusa czy Niewinności zagubionej w deszczu, patron Biblioteki Instytutu Cervantesa w Krakowie. Jego wizyta zbiega się z wydaniem nowej książki Wyspa niesłychana, opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie  i o hipnotyzującej Wenecji, która daje schronienie kruchej namiętności. 

25 października (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej Instytutu Cervantesa (ul. Kanonicza 12 w Krakowie) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Eduardo Mendozy oraz Carmen Caffarel (Dyrektor Generalnej Instytutu Cervantesa).

26 października (środa) o godzinie 18.00 Eduardo Mendoza spotka się z czytelnikami w Sali Wyspiańskiego PWST, ul. Straszewskiego 21-22 w Krakowie. W spotkaniu weźmie udział również Abel A. Murcia Soriano oraz Carlos Marrodán Casas. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o twórczości Mendozy a w szczególności o jego najnowszej książce Wyspa niesłychana. Wstęp wolny.


5 komentarzy:

 1. Po "Niewinności zagubionej w deszczu" nie byłam zachwycona tym autorem, jednak jeżeli będzie on w sumie niedaleko od mojej miejscowości promował nową książkę to pewnie się pojawię, choćby po autograf ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się nie mogę doczekać tego spotkania :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym zawitała na to spotkanie w środę, ale do Krakowa wybieram się dopiero na Targi Książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej książki tego autora, a i tak bym się nie pojawiła. :]

  OdpowiedzUsuń
 5. Wstyd się przyznać, ale nie znam tego autora. Czas najwyższy się z nim zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń