wtorek, 27 września 2011

Steve Jobs: Sekrety innowacji - Carmine Gallo


Steve Jobs - osoba, której nie trzeba przedstawiać, bo nawet jeśli ktoś nie słyszał jego nazwiska, doskonale zna jego projekty i sprzęty wypuszczane przez jego firmę na rynek.
Jest on współzałożycielem legendarnego Apple’a, właścicielem studia Pixar i reformatorem branży zarówno komputerowej, jak i muzycznej, komórkowej, filmowej i wydawniczej.
Jego pomysły wprowadzenia do sprzedaży urządzeń takich jak iPad czy iPhone spowodowały prawdziwą rewolucję oraz przełom. Większość znanych firm czerpie dziś z pomysłów innowatora Joba.
W czym tkwi tajemnica jego sukcesu?

Carmine Gallo to znany specjalista do spraw komunikacji marketingowej. Pracował dla Nokii, firmy L’Oreal czy IBM. Jest stałym gościem amerykańskich mediów biznesowych.
W swojej książce Steve Jobs. Sekrety innowacji. prezentuje siedem reguł przełomowego sukcesu, którymi kierował się i nadal kieruje twórca iPada, a które my możemy przenieść na własne życie, a dzięki temu osiągać satysfakcjonujące wyniki w każde dziedzinie.
Znajdziemy tu rady mające posłużyć za drogowskazy na drodze do zwycięstwa i przede wszystkim – spełnienia. Książka posiada wspaniałą szatę graficzną. Na wielu stronach znajdziemy cytaty wyróżnione umieszczeniem ich w tabelkach, będące kwintesencją tematu omawianego w danym rozdziale. Ważną i wartościową rzeczą jest także swoiste podsumowanie zawarte na końcu każdego działu – są to tak zwane iLekcje – kilka rad będących konkretnymi zadaniami do wykonania, konkretnymi pytaniami, na które odpowiedź pomoże uporządkować nasze życie. Na ostatnich kartach ksiązki znajduje się zbiór przypisów odsyłających do publikacji i wypowiedzi, z których korzystał autor. A trzeba powiedzieć, że czerpał wiele – publikacja przepełniona jest cytatami i przykładami z życia nie tylko Steve’a Jobsa. Dzięki temu czytelnik uświadamia sobie, że stosowania się do reguł przełomowego sukcesu naprawdę przynosi efekty i zmienia życie wielu ludzi.
Podczas gdy świat uczy mówienia „tak”, współzałożyciel Apple’a uczy nas wielkiej sztuki mówienia „nie”, przynoszącej wyzwolenie i poczucie zadowolenia. Zwraca szczególną uwagę na prostotę, odwagę i spełnianie marzeń – trzy cechy stanowiące swoiste motto i podstawę innowacyjności Jobsa. Carmine Gallo oddaje w ręce czytelnika tekst uczący kreatywności i pomagający odnaleźć w sobie potencjał o jakim nie śniliśmy.

Steve Jobs. Sekrety innowacji to książka wyjątkowa. Czyta się ją jednym tchem. Doskonałe wydanie i rozwiązania graficzne ułatwiają odnalezienie poszczególnych zagadnień, co poprawia komfort użytkowania. To publikacja, do której powinno się wielokrotnie wracać, by uczyć się nie tylko jak osiągnąć sukces, ale także jak żyć w zgodzie z samym sobą. To niebezpiecznie dobra książka, której przeczytanie gwarantuje wielką zmianę naszego życia.
Zdecydowanie warta swojej ceny. Gorąco zachęcam do lektury!

5,5/6