wtorek, 27 września 2011

Steve Jobs: Sekrety innowacji - Carmine Gallo


Steve Jobs - osoba, której nie trzeba przedstawiać, bo nawet jeśli ktoś nie słyszał jego nazwiska, doskonale zna jego projekty i sprzęty wypuszczane przez jego firmę na rynek.
Jest on współzałożycielem legendarnego Apple’a, właścicielem studia Pixar i reformatorem branży zarówno komputerowej, jak i muzycznej, komórkowej, filmowej i wydawniczej.
Jego pomysły wprowadzenia do sprzedaży urządzeń takich jak iPad czy iPhone spowodowały prawdziwą rewolucję oraz przełom. Większość znanych firm czerpie dziś z pomysłów innowatora Joba.
W czym tkwi tajemnica jego sukcesu?

Carmine Gallo to znany specjalista do spraw komunikacji marketingowej. Pracował dla Nokii, firmy L’Oreal czy IBM. Jest stałym gościem amerykańskich mediów biznesowych.
W swojej książce Steve Jobs. Sekrety innowacji. prezentuje siedem reguł przełomowego sukcesu, którymi kierował się i nadal kieruje twórca iPada, a które my możemy przenieść na własne życie, a dzięki temu osiągać satysfakcjonujące wyniki w każde dziedzinie.
Znajdziemy tu rady mające posłużyć za drogowskazy na drodze do zwycięstwa i przede wszystkim – spełnienia. Książka posiada wspaniałą szatę graficzną. Na wielu stronach znajdziemy cytaty wyróżnione umieszczeniem ich w tabelkach, będące kwintesencją tematu omawianego w danym rozdziale. Ważną i wartościową rzeczą jest także swoiste podsumowanie zawarte na końcu każdego działu – są to tak zwane iLekcje – kilka rad będących konkretnymi zadaniami do wykonania, konkretnymi pytaniami, na które odpowiedź pomoże uporządkować nasze życie. Na ostatnich kartach ksiązki znajduje się zbiór przypisów odsyłających do publikacji i wypowiedzi, z których korzystał autor. A trzeba powiedzieć, że czerpał wiele – publikacja przepełniona jest cytatami i przykładami z życia nie tylko Steve’a Jobsa. Dzięki temu czytelnik uświadamia sobie, że stosowania się do reguł przełomowego sukcesu naprawdę przynosi efekty i zmienia życie wielu ludzi.
Podczas gdy świat uczy mówienia „tak”, współzałożyciel Apple’a uczy nas wielkiej sztuki mówienia „nie”, przynoszącej wyzwolenie i poczucie zadowolenia. Zwraca szczególną uwagę na prostotę, odwagę i spełnianie marzeń – trzy cechy stanowiące swoiste motto i podstawę innowacyjności Jobsa. Carmine Gallo oddaje w ręce czytelnika tekst uczący kreatywności i pomagający odnaleźć w sobie potencjał o jakim nie śniliśmy.

Steve Jobs. Sekrety innowacji to książka wyjątkowa. Czyta się ją jednym tchem. Doskonałe wydanie i rozwiązania graficzne ułatwiają odnalezienie poszczególnych zagadnień, co poprawia komfort użytkowania. To publikacja, do której powinno się wielokrotnie wracać, by uczyć się nie tylko jak osiągnąć sukces, ale także jak żyć w zgodzie z samym sobą. To niebezpiecznie dobra książka, której przeczytanie gwarantuje wielką zmianę naszego życia.
Zdecydowanie warta swojej ceny. Gorąco zachęcam do lektury!

5,5/6
17 komentarzy:

 1. Jobs to wizjoner! Geniusz, fascynująca postać, ale że jestem maniaczką CSR mam do niego żal za to, co dzieje sie w firmie Apple. Niestety dużo im brakuje do ideału...

  OdpowiedzUsuń
 2. bluedress:
  W porównaniu z innymi firmami i tak są rewelacyjni;)

  OdpowiedzUsuń
 3. tak, ale te samobójstwa w fabrykach... są taką potęgą, że powinni coś z tym zrobić...

  OdpowiedzUsuń
 4. bluedress:
  Nie znam dokładnie tej sytuacji, ale tak sobie myślę, że nie każdy ma na wszystko wpływ. Owszem, to nie najlepiej świadczy o firmie, jednak tak naprawdę nigdy nie dowiemy się co jest prawdziwą przyczyną, więc cięzko oceniać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wysoka nota. Chyba warto sięgnąć :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaczęłam czytać Twoją recenzję bez zbytniego przekonania, gdyż nie przepadam za wszelkiego rodzaju poradnikami... ale Twoja entuzjastyczna opinia zmieniła moje nastawienie. Myślę, że książce warto dać szansę:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Isadora:
  To też nie do końca jest poradnik;) Trochę biografii, trochę tekstu motywacyjnego, trochę poradnika;) Efekt świetny:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Steve Jobs, to chyba ten pan który boryka się z choroba i z tego co wiem to wycofał się z funkcji CEO w Apple.
  Ten człowiek jest wizjonerem, wykorzystał swój potencjał najlepiej jak umiał. Zawsze warto korzystać z rad najlepszych, ta książka to świetna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba jestem niemodna. Nie jestem właścicielką niczego, co ma w sobie znak jabłuszka. Ach, to życie... ;)
  Książek poradnikowych z cyklu: "jak odnieść sukces" nie lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. limonka:
  Ja też nie jestem właścicielką, ale nie w tym rzecz. Apple i cała ich technologia ma niesamowity wpływ na resztę firm: patrz: dotykowe ekrany etc.:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jobs jako szef całej firmy powinien miec wpływ na wszystko, w końcu jest szefem, ma też od tego ludzi. Jestem maniaczką odpowiedzialnego biznesu i zwracam uwagę na takie akcje. Ukłon w stronę Jobsa za wizjonerstwo, ale polityka firmy pozostawia wiele do życzenia...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. bluedress:
  Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale w chwilach walki z chorobą, nie zawsze da się, mimo szczerych chęci, myśleć o wszystkim;) Ale nikogo nie bronię, kompletnie nie znam się na rzeczy, więc prawdopodobnie masz rację - oceniam jedynie z perspektywy nic nie wiedzącego laika;P

  OdpowiedzUsuń
 13. Narobiłaś mi ochoty - co prawda powtórzenie sukcesu temu pana wydaje mi się niemożliwe, miło będzie poczytać, jak inni dochodzą do sławy i pieniędzy (nie grając w Totka ;))

  OdpowiedzUsuń