środa, 18 maja 2011

"Maciejka" Natalia Rogińska


Historia Karoliny z Maciejki to historia jakich wiele. Trzydziestosiedmioletnia bohaterka po romansie z żonatym promotorem swojej pracy magisterskiej nie potrafi ułożyć sobie życia. Wiedzie je w sposób hulaszczy pod względem aktywności seksualnej. Ilość przypadkowych partnerów pokrywa się z ilością rozczarowań. Choć los okrutnie kpi z bohaterki, jej zegar biologiczny robi coś zupełnie innego- Karolina ciągle wydaje się atrakcyjną kobietą, bardziej przypominającą dwudziesto niż czterdziestolatkę. Mimo to jednak, zazdrości ustatkowanym koleżankom z gromadką dzieci, wspaniałym mężem, wymarzoną  pracą.

Karolina, mimo, że od jej romansu upłynęło kilka lat, nadal z wielką fascynacją śledzi losy Macieja, swojego promotora. Dodatkowo jak się okazuje z nie mniejszym zapałem podąża za przeżyciami swojej chrześnicy Nory, czytając jej internetowego bloga i porównując jej życie ze swoim własnym.

Książka mimo całego swojego humoru, ironii, które wywoływały na mej twarzy niekontrolowany uśmiech, jest tak naprawdę gorzką oceną życia singielek. Singielek stereotypowych- niby wyzwolonych, a jednak samotnych samotnością okrutną, zagubionych, marzących o cieple rodzinnego domu.
Singielek tęskniących za rutyną, za stałym partnerem i obowiązkami. Tęskniących za stabilizacją i poczuciem bezpieczeństwa.

Czy życie Karoliny się odmieni? Przeczytajcie!

Maciejka jest książką idealną na aktualną porę roku- relaksującą, odprężającą, lekką, przyjemną i łatwą w odbiorze. Jest książką, która może stać się balsamem na dusze czytelników osaczonych przez pozycje o ciężkiej, topornej tematyce, na dusze czytelników próbujących choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zatopić w świecie fantazji. Fantazji, ale jakże bliskiej.


4/6


 Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Dziękuję!


Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-685-7
Data wydania: 14.04.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 224