czwartek, 12 września 2013

Leniwa niedziela już za pasem!
Leniwa niedziela – to taki dzień, kiedy wreszcie masz czas na lekturę. Ale leniwą niedzielę możesz mieć każdego dnia! Pod taką nazwą Świat Książki rozpoczął wydawanie nowej serii powieści, które – zaręczamy – pochłoną Cię bez reszty i na długo zapadną Ci w pamięć.
Współczesne powieści obyczajowe z logo serii „Leniwa Niedziela” przeznaczone są dla kobiet, które od literatury oczekują czegoś więcej niż tylko chwilowej rozrywki. Opisują niebanalne historie, niełatwe wybory, rodzinne sekrety, a nierzadko wielkie dramaty. Pięknie napisane, chwytające za gardło, przepełnione emocjami opowieści zawsze zwracają uwagę problem, z którym pewnego dnia może w życiu spotkać się każdy.
Serię otwiera powieść, która od miesięcy podbija serca czytelników na całym świecie, a w Niemczech dotarła na pierwsze miejsce listy bestsellerów. „Zanim się pojawiłeś” JojoMoyes to opowieść o miłości dwojga ludzi wyrzuconych poza nawias życia. Dwudziestosześcioletnia kelnerka Lou ma poczucie, że jej związek z Patrickiem nie ma sensu. Pewnego dnia  traci pracę w kawiarni. Will po wypadku motocyklowym nie ma chęci do życia i zamierza je sobie odebrać. Poznając się, Lou i Will nie wiedzą, że to dla obojga przełomowe wydarzenie… Czy wielka miłość, nawet przepełniona bólem, może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie?
We wrześniu premierę mają również powieści Caroline Leavitt „Szczęście w twoich oczach” i Karoliny Monkiewicz-Święcickiej „Taniec z przeszłością”. W książce Leavitt drogi dwóch kobiet usiłujących wyrwać się ze swoich małżeństw, krzyżują się niespodziewanie na zamglonej autostradzie. Ta, która wyjdzie cało ze strasznego wypadku, będzie musiała poskładać nie tylko własne życie, lecz także wziąć w swe ręce los zrozpaczonego męża i wrażliwego syna, którzy stracili żonę i matkę. Do jakiego stopnia znamy tych, których kochamy? Czy jesteśmy w stanie wybaczyć im to, co wydaje się niewybaczalne? Co zrobić, by nie przegapić szansy na szczęście? Autorka odpowiada na te pytania tyleż szczerze, co w efektowny sposób. JodiPicoult napisała, że "Caroline Leavitt to jedna z tych niezwykłych, przenikliwych pisarek, których książki sprawiają, że zadajemy sobie pytanie: „Gdzie ona się podziewała przez całe moje życie?”".
„Taniec z przeszłością” to powieść obyczajowa z domieszką sensacji. Bohaterki – Renata, jej córka Magda i wnuczka Aniela, obecnie maturzystka – nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ich życie naznaczone jest losami przodków. Po śmierci swej matki Renata odnajduje pamiętnik syberyjskich zesłańców. Wkrótce Aniela, entuzjastka psychologii, postanawia wziąć udział w kontrowersyjnej terapii rodzinnej, znanej jako „ustawienia Hellingera”. Na terapię idzie z Renatą i obie doznają dziwnych uczuć, których tajemnica kryje się w rodzinnej przeszłości, opisanej również w odnalezionym pamiętniku. Pomysłowe, sugestywne i dające do myślenia.
Kolejne tytuły już w październiku.4 komentarze:

 1. Jak dla mnie bardzo dobry pomysł. Na hasło leniwa niedziela wyobrażam sobie jak leże na łóżku, siedzę w fotelu z kubkiem kakao, herbaty lub kawy i poświęcam się czytaniu (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przeczytałam już dwie, Szczęście w Twoich oczach i Zanim się pojawiłeś.
  Z całego serca polecam tę drugą, jest fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach "Zanim się pojawiłeś" Ale trzeba przyznać, że ciekawie to wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. seria brzmi świetnie, z miłą chęcią przeczytałabym książkę Jojo Moyes, czytałam jej inną powieść i byłam zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń