poniedziałek, 25 czerwca 2012

Tablica chronologiczna świata. Historia. Śladami ostatnich 6000 lat.

 


Dla wielu osób historia stanowi prawdziwą pasję oraz inspirację do tworzenia.
Choć na rynku istnieje wcale niemało podręczników i książek ułatwiających poruszanie się po latach minionych, tak naprawdę tylko niewielka część z nich stanowi dobrą syntezę, która w jednym miejscu kumuluje najważniejsze fakty historyczne, sprawiając, że wszystkie istotne informacje są zebrane w całość, w przystępnej i czytelnej formie.
Temu wyzwaniu wychodzi naprzeciw Wiesław Zwęgrodzki wraz z publikacją  Tablica chronologiczna świata. Historia. Śladami ostatnich 6000 lat.
Propozycja ta to niezwykła gratka dla osób pragnących w jednym spojrzeniu ujrzeć historię od czasów zamierzchłych do współczesnych.
Książka ta po rozłożeniu zajmuje dość dużo miejsca, bo aż 10 metrów, jednak jest to cena jaką trzeba zapłacić za jednolite ujęcie problematyki. Chronologiczny zapis najważniejszych dat i wydarzeń, to nie tylko wędrówka z przeszłości ku przyszłości, lecz także prawdziwe podsumowanie wiedzy dotychczas zdobytej, a po drodze niestety zagubionej.
Publikacja ta stanowi przegląd najważniejszych wydarzeń z historii po narodzinach Chrystusa, jak i tej sięgającej do 4000 lat przed Jego pojawieniem się na świecie.

Nie od dziś wiadomo, że sporą pomoc przy nauce stanowi wiedza zapisana w postaci linii czasu, będąca nie tylko summą, lecz także graficznie najłatwiej przyswajalną formą notatki [w tym przypadku notatki rozległej].
Publikacja ta stanowić może sporą pomoc przy nauce do egzaminów, np. maturalnych, jak i również stać się narzędziem ułatwiającym nauczycielom przekazanie najistotniejszej z perspektywy programu nauczania wiedzy. Tablice okazują się być bowiem uzupełnieniem niezwykle wartościowym – mogą pełnić funkcję przypominającą, lecz także sumującą, porządkującą i systematyzującą zdobytą wiedzę.

Czytelnik znajdzie tutaj nie tylko spis dynastyczny, historię biblijną, lecz także spis wielkich odkrywców, wynalazków, wojen i powstań.

Poruszanie się po atlasie ułatwia umieszczona na początku krótka instrukcja.
Jeśli nadal Was nie przekonałam, polecam filmik:
 
 9 komentarzy:

 1. Mnie przekonał sam plakat! Rewelacyjna sprawa!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawie zapowiadająca się publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno się zastanawiałam, czy taka pozycja istnieje, bo uszeregowanie wszystkich dat i wyłonienie tych ważniejszych musiało być bardzo czasochłonnym zadaniem. Pomysłowi przyklaskuję, jednak na razie nie potrzebuję niczego tego typu (chociaż to może się szybko zmienić) :).

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się zmieni, to już będziesz wiedziała czego i gdzie szukać;)

   Usuń
 4. Z pewnością po nią sięgnę, choćby po to by przekonać się na własnej skórze co tam ciekawego znajdę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewniam Cię, że wiele interesujących rzeczy:)

   Usuń
 5. Ciekawe rozwiązanie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj przydałoby mi się coś takiego :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Plakat średnio do mnie przemówił, ale Twoja recenzja i filmik przekonały mnie, że to bardzo ciekawa sprawa. :) Niemniej jeszcze się zastanowię nad ewentualnym zakupem. Lubię historię - ale bez przesady. :)

  OdpowiedzUsuń